Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Edirnekapı – Eyüp , İstanbul / TÜRKİYE +90 212 531 52 52
FAALİYETLERİMİZ
     Uluslararası Gençlik Buluşmaları (UGB)
     Müslüman gençler arasında kardeşlik ve dayanışma bilincini güçlendirmek, birlik bilincini artırmak, farklı coğrafyalardan gençler arasında dostluk ortamı oluşturmak, gençlere kendi ülkeleri ve İslam dünyasının geleceğine dair sorumluluk bilinci kazandırmak gibi temel gayeler doğrultusunda Uluslararası Gençlik Buluşmaları gerçekleştirilmektedir. Farklı coğrafyalardan ve milletlerden, farklı dil ve farklı ten renklerine sahip gençler bir araya gelerek İslam dünyasının siyaset, eğitim, din, ekonomi ve sosyal alanlarındaki problemlerine dair görüşler paylaşarak, İslam dünyasının ortak bir akıl çevresinde hareket etmesini sağlayacak yol haritasını çıkarma gayreti göstermektedirler. Geleceğin gelmesini sabırsızlıkla bekleyen ve bir günü diğerine eşit olmayan gençleri Uluslararası Gençlik Buluşmaları ile bir çatı altında toplamayı başaran Genç İDSB, İslam dünyasının çağın koşulları doğrultusunda politikalar geliştirmesi adına önem arz eden bu tür etkinlikleri yapmaya devam edecektir.
     İslam Dünyası STK’ları Birliği Gençlik Kurulu’nun düzenlediği bugüne dek düzenlediği uluslararası gençlik buluşmaları şöyledir: 
  • I. Uluslararası Gençlik Buluşması – İstanbul, Türkiye / Ağustos 2008 
  • II. Uluslararası Gençlik Buluşması – İstanbul, Türkiye / Ağustos 2009 
  • III. Uluslararası Gençlik Buluşması – Jakarta, Endonezya / Ocak 2010 
  • IV. Uluslararası Gençlik Buluşması – İstanbul ve Bursa, Türkiye / Temmuz 2010 
  • V. Uluslararası Gençlik Buluşması – Rabat, Fas / Ocak 2011 
  • VI. Uluslararası Gençlik Buluşması – İstanbul, Türkiye / Temmuz 2011 
  • VII. Uluslararası Gençlik Buluşması – Hartum, Sudan / Ocak 2012 
  • VIII. Uluslararası Gençlik Buluşması – İstanbul, Türkiye / Temmuz 2012 
  • IX. Uluslararası Gençlik Buluşması – Lefkoşe, KKTC / Ocak 2013 
  • X. Uluslararası Gençlik Buluşması – Tiran, Arnavutluk / Eylül 2013 
  • XI. Uluslararası Gençlik Buluşması – Sakarya, Türkiye / Haziran 2014 
  • XII. Uluslararası Gençlik Buluşması – Kuala Lumpur, Malezya / Şubat 2015 
  • XIII. Uluslararası Gençlik Buluşması – Ankara ve Konya, Türkiye / Ağustos 2016 
  • XIV. Uluslararası Gençlik Buluşması – Lahor, Pakistan / Eylül - Ekim 2018 
     İslam Dünyası STK’ları Birliği Gençlik Kurulu tarafından 2008’den bugüne düzenlenmekte olan Uluslararası Gençlik Buluşmaları’na bugüne dek Pakistan’dan Nijerya’ya, Almanya’dan Amerika’ya, Ürdün’den Malezya’ya 6 kıta 50’yi aşkın ülkeden 2000’in üzerinde genç iştirak etmiştir.
     8 farklı ülkede gerçekleştirilen 14 Buluşma’ya aralarında T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, T.C. Dışişleri Bakanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Fas Kralı Danışmanı Prof. Dr. Abbas Cirari, Sudan Cumhurbaşkan Yardımcısı Dr. El Hac Adem Yusuf, T.C. Çad Büyükelçisi Prof. Dr. Ahmet KAVAS, Oxford Üniversitesi Şarkiyat Enstitüsü'nde Çağdaş İslam Çalışmaları Profesörü Tariq Ramadan, Malezya Eski Başbakan Yardımcısı Anwar İbrahim, Malezya Selangor Eyaleti Başkanı Mohamed Azmin Ali, Balkanlar Uzmanı Adnan İsmaili, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Muş, MEB Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin, Sakarya Üniversitesi Ortadoğu Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Kemal İnat, Gaziantep Milletvekili Ali ŞAHİN, Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Novi Pazar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Enver Didic, Balkanlar Uzmanı Prof. Dr. Ali Pajaziti, Uluslararası Rabia Platformu Genel Koordinatörü Cihangir İşbilir, Gazeteci-Yazar Yusuf Kaplan, İlahiyatçı Yazar Dr. İhsan Şenocak, Stratejik Düşünce Enstitüsü Orta Doğu Araştırmaları Koordinatörü Doç. Dr. Ahmet Uysal gibi siyaset ve akademi dünyasından değerli uzmanlar ile sivil toplum temsilcileri teşrif etmişlerdir.