Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Edirnekapı – Eyüp , İstanbul / TÜRKİYE +90 212 531 52 52
FAALİYETLERİMİZ
     
     Ülke Masaları
     
     Ülke Masaları çalışmaları kapsamında üniversitelerin özellikle iktisadi ve idari bilimler fakültelerinde eğitimlerini sürdürmekte olan gençlerin kendi çalışma alanları doğrultusunda programlar düzenleyerek hem kendilerini yetiştirmelerini hem de nitelikli çalışmalar ortaya koyarak sadece ülkemizin değil bütün İslam Dünyası’nın dış politikasında etkiye sahip olabilecek düzeyde araştırmaları ortaya koymaları hedeflenmektedir.
2013’ten bu yana çalışmalarını sistemleştiren Ülke Masaları bugüne dek 20’ye yakın Rapor ile 300’e kadar makale ve analiz yayınlamıştır. Eğitim Kampları, Okuma Grupları, Makale & Rapor Yazımı Eğitimleri ve Yurtdışı Ziyaretler gibi önemli programların yer aldığı proje kapsamında hazırlanan çalışmalar sosyal medyada ve internet sitemizde de yayınlanmaya devam etmektedir.
     
     Belirli aralıklarla gerçekleştirilen Eğitim Kampları ve Okuma Grupları ile bir araya gelen gençler hazırlanan programlar, seminerlerin yanı sıra oluşturulan Okuma Gruplarında kendi ilgi ve çalışma alanlarında değerli eserleri uzmanları ile birlikte müzakere ederek kendilerini yetiştirmektedirler. Hazırladıkları rapor, makale, analiz türünden çalışmaları yerinde görebilmek, ilgili kurum ve kuruluşları ziyaret ederek bilgi edinmek amacıyla katılımcılar yurtdışı ziyaretler gerçekleştirmektedirler. Bu noktada bugüne dek Arnavutluk, Bosna, Makedonya, Bulgaristan, Yunanistan, Rusya, Malezya, Endonezya, Lübnan, Ürdün, Fas, Sudan, İran ve Filistin’e giderek hem Türkiye’nin resmi kurumları hem İDSB üyesi sivil toplum kuruluşları ziyaret edilerek araştırmalarını sürdürmüşlerdir.
     
    Genç bir düşünce kuruluşu olarak “Dünya’yı Yeniden Yorumluyoruz” sloganıyla hareket eden Ülke Masaları yazarları, genç yaşlarında başlattıkları eğitim çalışmaları ile bir yandan kendilerini geleceğe donanımlı bir şekilde hazırlarken bir yandan da İslam Dünyası’na hitap edebilecek nitelikte eserler ortaya koymaya yönelik çalışmalarını hız kesmeden devam ettirmektedirler.

     Ülke Masaları özel internet sitesi: ulkemasalari.org