Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Edirnekapı – Eyüp , İstanbul / TÜRKİYE +90 212 531 52 52
FAALİYETLERİMİZ
     Gençlik Konseyi
 
     Tüm çalışmalarını İslam Birliği ana gayesiyle gerçekleştiren İDSB Gençlik Kurulu’nun düzenlemiş olduğu Uluslararası Gençlik Buluşmaları’nda görülen yoğun ilgi ve ortak çalışma arzusunun neticesi ve uluslararası koordinasyonun gerekliliğinin görülmesi sebebiyle İDSB Gençlik Konseyi’nin kurulması kararlaştırılmıştır.
 
İDSB Gençlik Konseyi, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Gençlik Kurulu’nun önerisi ve İDSB Genel Sekreteri’nin onayıyla, çalışmalarını öncelikle belirlenen bölgelerden ve ülkelerden İDSB Gençlik Konsey Üyeleri ile sürdürmek üzere Aralık 2015 tarihinde kurulmuştur.
 İdaresi ve koordinasyonunun İstanbul’dan sağlandığı Konsey, öncelikli çalışmalarını İDSB Gençlik Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu’nca belirlenen konularda yapmakta ve İDSB’nin ana misyonu olan ‘birlik’ olma bilinciyle ve İslam Dünyası sivil toplumuna öncülük etme niyetiyle sürdürmektedir. Bu bağlamda ilk aşamada 4 bölgeden 4 ülke ve İDSB Gençlik Kurulu’nun temsiliyle toplamda 5 kişi olarak çalışmalarına başlamıştır.
 
Sürekli iletişimin sağlanmasının yanında düzenli toplantılar ve buluşmalarla bu birliğin devamı sağlanacak, çalışmalarla toplumsal ve ümmet bilincini harekete geçirecek aktif ve etkin çalışmaların planlaması yapılacaktır. Yine Uluslararası Gençlik Buluşmaları kapsamında sürekli olarak genişleyen bu çatıya ilerleyen süreçte yeni bölge ve ülke temsilcilerinin belirlenerek dahil edilmesi program dahilinde yapılacaktır.