Good Contents Are Everywhere, But Here, We Deliver The Best of The Best.Please Hold on!
Edirnekapı – Eyüp , İstanbul / TÜRKİYE +90 212 531 52 52
FAALİYETLERİMİZ
     Gençlik Konseyi
 
     Tüm çalışmalarını İslam Birliği ana gayesiyle gerçekleştiren İDSB Gençlik Kurulunun düzenlemiş olduğu Uluslararası Gençlik Buluşmaları vesilesiyle yoğun ilgi ve ortak çalışma arzusunun neticesi ve uluslararası koordinasyonun gerekliliğinin görülmesi sebebiyle İDSB Gençlik Konseyinin kurulması kararlaştırılmıştır.
       İDSB Gençlik Konseyi, İslam Dünyası Sivil Toplum Kuruluşları Birliği Gençlik Kurulunun önerisi ve
İDSB Genel Sekreteri’nin onayıyla, çalışmalarını öncelikle belirlenen bölgelerden ve ülkelerden İDSB Gençlik Konsey Üyeleri ile sürdürmek üzere Aralık 2015 tarihinde kurulmuştur. İdaresi ve koordinasyonunun Genel Merkezimizden sağlandığı Konsey, öncelikli çalışmalarını İDSB Gençlik Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulunca belirlenen konularda yapmaktadır ve İDSB’nin ana misyonu olan ‘birlik’ olma bilinciyle ve İslam dünyası sivil toplumuna öncülük etme niyetiyle sürdürmektedir.
     Sürekli iletişimin yanı sıra düzenli toplantılar ve buluşmalarla istişare ve birliğin devamı sağlanmakta, çalışmalarla birlik ve ümmet bilincini harekete geçirecek aktif ve etkin çalışmaların planlaması yapılmaktadır.